EĞİTİMLERİMİZ

Bilişim Eğitimleri
Bulut Bilişim Uzmanlığı Eğitimi
Hedef
Günümüzün en ilgi çekici ve teknolojik olarak en çok konuşulan konularından olan Bulut Bilişim kavramını, teknolojilerini, uygulama alanlarını, çalışma alanlarını tanıtmak, bu alanda çalışmak isteyen üniversite mezunları, bilişim sektörü çalışanlarına ve bu alanda çalışmak isteyen kişilere yönelik temel bilgi vermek ve uzmanlık kazandırmaktır. Bilişim Sektörünün hızla gelişen ve uygulamaları ile ciddi anlamda yaygınlaşan ve gelecekte daha da yaygın olarak kullanılacak olan Bulut Bilişim Teknolojileri, Bulut Bilişim Uygulamaları konularında Bilişim Sektörünün ihtiyacı olan “Teknik Uzmanlık” yetkinliğinin kazanılmasına yönelik bir programdır.

Kimler Katilmali
Bilişim Sektöründe çalışan profesyoneller, yeni mezun olan ve bu alanda çalışmak isteyenler, kurumların veri merkezlerinin yönetiminde çalışan, çalışmak isteyen, kendini geliştirmek isteyenler, bulut bilişim uygulamaları geliştirmek isteyenler ve bu alanda hizmet vermek isteyenler katılabilir.

Sertifika
Dijital Dönüşüm Merkezi, Gebze Teknik Üniversitesi tarafından hazırlanan sertifika belgesi vermektedir..

Ön Şart
Katılımcılar sanallaştırma, Active Directory ve veritabanı kavramlarının yanı sıra web siteleri hakkında temel seviyede bilgi sahibi olmalıdır. Ayrıca Sistem Yönetimi hakkında %60'lar düzeyinde bilgiye sahip olunması gerekir. En az bir yıllık sektör tecrübelerinin bulunması tavsiye edilir.​

Eğitmenler
Eğitim, sektör profesyoneli uzmanlar tarafından verilecektir.

Kontenjan: Minimum 3 kişi, Maksimum 6 kişi

Süre
48 Saat / 8 Gün

Yer
Akademi eğitim salonu

Eğitimin Genel İçeriği
Bulut Bilişim konusunda kariyer hedefi olan katılımcılara sağlam bir temel oluşturur. Bulut üzerinde çözümler geliştirecek sistem yöneticileri, yazılım geliştiriciler ve veritabanı yöneticilerine ise giriş seviyesinde bilgi sağlar.