EĞİTİMLERİMİZ

Bilişim Eğitimleri
Siber Güvenlik Eğitimi
Hedef
Günümüz siber saldırılarında kullanılan araç ve teknikleri kullanarak, siber güvenlik konusunda proaktif yaklaşımları benimseyen uzmanlar yetiştirmektir. Ağlar, programlar, cihazlar ve verilerin korunması için süreç ve uygulamaların tamamı ele alınır.

Kimler Katılmalı
• Bu eğitim; sürekli farklılaşan siber saldırı türlerini öğrenmek, yakın zamanda daha fazla göreceğimiz IoT saldırıları için şimdiden temel oluşturmak ve siber güvenlik alanında uzmanlaşmak isteyenlere önemli bir fırsat sunar. Ayrıca güvenlik alanında sertifika almayı amaçlayanlar için de iyi bir başlangıçtır.
• Kariyer hedefi dışında güncel siber saldırı tekniklerini öğrenmek isteyenlerin yanı sıra çalıştıkları kurumun ağ ve sistemlerinin yönetiminden veya güvenliğinden sorumlu olanlar da bu eğitime katılabilir.

Sertifika
Dijital Dönüşüm Merkezi, Gebze Teknik Üniversitesi tarafından hazırlanan sertifika belgesi vermektedir.br>
Ön Şart
Orta seviye linux, yazılı, ağ bilgisi gereklidir.

Eğitmenler
Eğitim, sektör profesyoneli uzmanlar tarafından verilecektir.

Kontenjan: Minimum 3 kişi, Maksimum 6 kişi

Süre
120 saat / 20 gün

Yer
Akademi eğitim salonu

Genel İçerik
Siber saldırıların şekli ve türleri sürekli farklılık göstermekle birlikte, internete bağlı sistemlerin şekli ve iş süreçleri de değişmektedir. Temel anlamda birçok faklı yapı hakkında bilgi sahibi olmayı da gerektirmektedir.
Güvenlik ayarlarınızın algılama, yanıt verme ve iyileştirmeye odaklanması gerekeceğinden, temelleri bu mantığa göre oturtmak önemli olacaktır.
Ağ ve sistemlerin güvenliğinin sağlanması için alınması gereken tedbirlerin belirlenmesi ve bunun devamında güvenli ağ mimarisine kavuşmak için yapılması gerekenlerin tespit edilmesi, proaktif siber güvenlik teknikleriyle mümkündür.
Eğitimin amacı; sistem ve ağ uzmanlarını, küçük ve orta ölçekli işletmelerde IT operasyonlarını mümkün olduğunca güvenli bir şekilde yürütmelerini sağlayacak bilgi ve donanıma kavuşturarak, kariyerlerini bilgi güvenliği ve siber güvenlik üzerine kurmak isteyen bilişim profesyonelleri için bir başlangıç noktası oluşturmaktır.
Saldırı alanlarını bilmek ve savunma yapılarını anlamak, şirketlerin temel ihtiyacı arasındadır. Hem işletmeler hem de son kullanıcılar için, daha fazla eğitilmiş profesyonellere ve siber güvenliğini daha etkili hale getirecek akıllı araçlara ihtiyaç olacaktır.?
Eğitim kapsamında “Hacker” olarak da adlandırılan siber saldırganların hedeflerini belirlerken; uyguladıkları teknikler, hedef sistem üzerindeki zafiyetleri tespit etmek için kullandıkları araçlar, sistemleri ele geçirmek için kullanılan istismar kodları ve web uygulamalarına yönelik saldırılar da ele alınacaktır.
Siber Güvenlik Sertifikasyon Programı, katılımcılara güvenlik farkındalığının yanı sıra EC-Council CEH sertifikasyon eğitimi ve sınavına hazırlık da sağlamaktadır.